
В три поредни майски вечери ще се състои традиционното общоградско изпращане на димитровградските зрелостници. Както и в предходни години, церемонията на випуск 2025 ще се състои на централния площад „България“. Така - под шпалир, с червен килим и духова музика, тазгодишните абитуриенти официално ще поемат по пътя на Живота.
Първи от 18:30 часа навръх Деня на светите братя Кирил и Методий, на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност - 24 май, своите зрелостници ще изпратят от ПЕГ „Д-р Иван Богоров“.
Следващата вечер от 18:15 ч. от сцената на централния площад „България“ ще бъде изпращането на възпитаниците на СУ "Любен Каравелов", съобщават от Общината. Веднага след тях – в 19:15 ч., ще дефилират и дванадесетокласниците от Природо-математическа гимназия “Иван Вазов”.
На 26 май от 18:30 ч. със своите изкласили ученици ще се разделят и от педагогическия екип на Професионалната гимназия „Проф. д-р Асен Златаров“.
От Общината предупреждават, че в трите празнични вечери в района на ул. “Цар Симеон” и паркинга край Голямата пейка, където се събират автомобилите на зрелостниците, ще бъде въведена временна организация на движението.