Димитровград въведе пилотно сред общините безкасово плащане чрез ПОС терминал
Автор: Атанас САШКИН
Публикувана на: 29 Април 2011 | 12:55
Услугата е достъпна и на приходната каса на партерния етаж на Кметството
Безкасово плащане на дължими към хазната местни данъци и такси чрез монтирани ПОС терминални устройства въведе от вчера общинската администрация в Димитровград. Чиновниците от 14-етажната сграда уверяват, че услугата се предлага пилотно, изпреварвайки всички останали населени места в страната.
Занапред картодържатели на Visa International, на MasterCard, Maestro и Борика ще имат възможност да погасяват борчовете си без да е нужно носене на големи суми в брой. Отделно отпада необходимостта от предварително теглене на пари от банка. Освен удобство, предлаганото от Общината нововъведение не се таксува, а лимитът за всяка транзакция е предвидливо завишен, варирайки от 5 000 до 20 000 лв.
Услугата вече е достъпна в касовия салон на Отдел "Приходи" на бул. "Раковски" №13, както и на приходната каса на партерния етаж на Кметството.
Възможността за алтернативно събиране на финансови постъпления от страна на бюджетните предприятия чрез парични картови трансфери бе регламентирана наскоро. Това стана сред като в края на февруари т.г. в "Държавен вестник" бе обнародван Закон за ограничаване плащанията в брой, припомня DGPAZAR.eu.
Междувременно от Общината напомниха, че днес, утре и понеделник са последните три дни, в рамките на които се ползва 5-процентна отстъпка при заплащане на годишните задължения по данъка върху недвижимите имоти. Отбивът важи и за такса битови отпадъци и за налога върху превозните средства.
Снимка –
DGPAZAR.eu
Всички права запазени!