Гласувах за това да има отговорно и стабилно правителство, което да тръгне да помага на общините да си вършат качествено работата. Защото силни общини означава и силна държава!
Това коментира на излизане от секционната избирателна комисия днес кметът на Община Димитровград Иво Димов. Придружаван от четиригодишната си племенница Тиара, градоначалникът прикани към отговорност и активност в днешния изборен 2-ри октомври.
„Проблемите пред българските общини са много. Няма община без спрени или замразени проекти. Оперативните програми не са тръгнали, не се знае кога ще заработят. Планът за възстановяване и устойчивост е доникъде. И това, разбира се, се отразява върху работата на местните власти, съжали кметът.
Той прикани хората да сложат край на експериментите от последната година и половина и идат до урните. Вярвам че днес ще се гласува не толкова с емоция, колкото с мисъл за бъдещето, изрази увереност Иво Димов.