Стефан Димитров: "Поезия" е хубаво име. За съжаление, в Димитровград такава няма"
Като зависими от настоящото си битие хора бяха определени днес по-голямата част от димитровградските общественици, въстанали против именуването на площад на покойния президент д-р Желю Желев.
"Ако те са принудени да се включат в подписката само заради позициите, които заемат, ще е лошо. Още по-лошо ще е, ако са предали изкуството и смятат, че тук трябва да стоят техните имена само защото иначе се разделят с постовете си!", посочи председателят на ОбС депозираната при него
позиция. В нея се четат имената на почетния гражданин Кръстю Кръстев, както и на изявени местни хора на изкуството и представители на общински културни институти. Днес те получиха упрек, че са забравили да отстояват не само себе си, но и принципите на институциите, които представляват.
Стефан Димитров обърна внимание, че част от имената в позицията са са общински служители. "От това писмо разбирам, че Маргарита Симеонова е станала драматург на Театъра. Доколкото помня, тя работеше на Пазара, беше PR. Вероятно вече съвместява и двете длъжности", предположи ОбС председателят.
Отчете, че в обръщението на недоволните стоят имената на много хора. Личал обаче подписа само на един. В частност Димитров посочи директора на градската библиотека, допускайки с намигване, че Петко Каневски разполага с правомощия да подписва всички останали.
"Името "Поезия" е много хубаво. За съжаление обаче, в последните години такава в Димитровград няма!", обобщи Стефан Димитров мнение за случващото се с местния културен живот. Напомни, че дори при провеждане на Пеньовите дни, тържествата вече са изместени в едноименния парк. В съзнанието на хората обаче, според ОбС председателя, ще остане фактът, че на въпросния площад се е състоял т.нар. първи демократичен митинг.
"Да, Желю Желев не е бил там, но е част от Прехода", защити Димитров предложението покойният държавен глава да даде името си на пространството пред някогашното кино "Дружба".
"Настояването за д-р Желев идва да покаже, че тук могат да битуват две различни епохи. Свързано е и с централната градска част и опитите Димитровград да стане притегателен туристически център. Тук е мястото да покажем както статуята на Георги Димитров, така и хората, които промениха Димитровград към по-добро", аргументира се Димитров.
Снимка © 2012, Архив www.DGPAZAR.eu
Всички права запазени!