От октомври плащаме в Пощата сметките за консумирана електроенергия
Автор: Соня ВАСИЛЕВА
Публикувана на: 17 Август 2009 | 15:38
Новината е изкоментирана: 2 пъти
От октомври текущите сметки за консумираната електроенергия ще се заплащат директно на касите на "Български пощи" ЕАД, разкрити в различните части на Димитровград и общината. Това съобщиха в нарочно прессъобщение днес от централата на "ЕVN Bulgaria". Компанията-монополист се надява нововъведението да улесни абонатите при издължаване на дължимите суми.
Партньорството между "EVN" и „Български Пощи" стана възможно след сключване на договор за стратегическо взаимодействие. По силата на парафираното споразумение сега съществуващите касови салони на електроразпределителното дружество ще преустановят своята дейност след малко повече от месец.
От "EVN" се надяват партньорството с „Български Пощи" да даде възможност за увеличаване броя на обслужващите каси спрямо досега действащите. Това ще доведе до елиминирането на проблема с дългите опашки в пиковите дни на месеца.
От компанията-монополист напомниха, че на разположение на клиентите са и всички досега познати начини за безкасово плащане на консумирана енергия. Освен по традиционното кешово издължаване, борчовете към електроразпределителното дружество могат да се погасяват чрез поддържане на разплащателна сметка в някоя от финансово-кредитните институции или чрез т.нар. Интернет банкиране, отбелязва
www.dgpazar.eu