Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Автор: www.DGPAZAR.eu Публикувана на: 07 Юли 2012 | 17:22
С превес на “Общината” над отбора на “Ветераните” завърши играният днес в Димитровград демонстративен приятелски мач, част от регионалния полуфинал на юбилейното издание на “Каменица ФЕНкупа”. Първият ден от състезанията на аматьорската лига събраха стотици фенове на местния стадион “Раковски”.
В изключително оспорвана среща, воденият от кмета Иво Димов тим завоюва заслужена победа над своите съперници на терена. Облечени със зелени фланелки и черни гащета, точен за общинарите бе кметът на село Добрич Марин Маринов. Той се оказа и един от най-атрактивните и дейни на терена играчи, въпреки своите 67 лазарника жизнен актив.
“Припка като теле, стряска булките отсеща!”, майтапеше се съотборник, след като добричкия нападател запрати с точен удар топката в противниковата врата.
С технична и отработена във времето игра и добри голови положения се отчете и градоначалникът. В отбора му се включиха още кметовете на Скобелево и на Горски извор – Емил Маринов и Янко Янев, кметския наместник на Светлина Жечо Жечев, управителят на “В и К” Станимир Евтимов, главният еколог на Общината Пламен Митков. Срещу им се изправиха “Ветераните”. Заедно с резервите, в тима бяха вписани имената на Веско Георгиев, Динко Господинов, Вълко Шиваров, Канчо Канев, Трайчо Славков, Христо Георгиев, Илия Узунис и Тончо Михайлов.
При резултат 1:1 до края на редовното време, срещата продължи с дузпи, в които по-точни се оказаха представителите на местната власт. Така те се разписаха и като победители в днешния демонстративен мач с резултат от 7:6.
По-рано през деня лично Треньор №1 на България Димитър Пенев даде старт на поредното издание на “Каменица ФЕНкупа”, чийто домакин е Димитровград. Днес и утре стадион „Раковски” посреща 64-те най-добри тима от региона на Хасково, Кърджали и Смолян, които трябва да излъчат регионалния шампион в най-големия турнир по футбол за непрофесионалисти в България, както и негов подгласник. Двата тима ще спечелят класиране на Големия финал през септември и ще спорят за традиционната голяма награда на “Каменица ФЕНкупа” – посещение по избор на европейско футболно дерби.
Освен Пенев, в официалното откриване днес участва и кметът Иво Димов, който сподели, че е радостен Димитровград да е домакин на юбилейното издание на “Каменица ФЕНкупа”. Градоначалникът пожела успех на участниците в надпреварата и връчи символичен подарък на Стратега – съдийска свирка, с която да сигнализира за проблемите в родния футбол. От своя страна Пенев отвърна жеста с юбилейното издание на книгата „Това е ЦСКА“, която лично подписа и връчи на кмета.
Бел. Ред.: Очаквайте по-късно интервю, което Димитър Пенев даде специално за читателите на DGPAZAR.eu
Ако сте забравили своята парола, въведете валиден e-mail адрес от Вашата регистрация и ще Ви изпратим нова!
ЗАТВОРИ
АКТИВИРАНЕ НА РЕГИСТРАЦИЯ
ЗАТВОРИ
ПРАВИЛА ЗА ПУБЛИКУВАНЕ НА КОМЕНТАРИТЕ
Редакцията не носи отговорност за съдържанието на коментарите!
Под редакторски контрол: Няма да бъдат толерирани нецензурни и расистки изявления, както и обидни квалификации! Подобни ще бъдат премахвани без предупреждение! Писането на КИРИЛИЦА в коментарите е повече от желателно! Бъдете толерантни и спазвайте добрия тон.
Благодарим Ви!
ЗАТВОРИ
ИЗПРАТИ ТАЗИ НОВИНА НА ТВОЙ ПРИЯТЕЛ
За да изпратите връзка към материала на свой познат, попълнете полетата по-долу и натиснете бутона "Изпращане".
8z3f
ЗАТВОРИ
КОНТАКТИ
Адрес: 6400 Димитровград, бул. "Раковски" №16 Търговски комплекс етаж II, офис №20
Ако желаете да подадете сигнал, съобщите за предстоящо събитие или споделите за нещо преживяно, направете го като ни изпратите Вашата новина! При потвърден интерес от наша страна, ще се свържем по указания от Вас начин! Благодарим предварително!