Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Вход|Регистрация|Контакти|Твоята новина|Следи новините във Facebook
“Предупредете възрастните си роднини за „Ало“-измамниците!”
прочети повече
Начало | Новини | Политикаразмер на шрифта:
Общински фонд ще подпомага санирането на опасни многофамилни жилищни сгради
Автор: Атанас САШКИН
Публикувана на: 23 Февруари 2012 | 17:29

Общински фонд за обновяване на многофамилни жилищни сгради предстои да заработи от началото на следващата година в Димитровград. Предложението е на председателя на местния парламент Стефан Димитров в отговор на необходимостта за саниране на рушащите се сгради в централна градска част.

Целта не е да се утежнява разходната част на бюджета, а да се търсят адекватни на ситуацията варианти за подпомагане на собствениците на апартаменти за ремонт на потенциално опасни сгради, категоричен бе Димитров. Като такива ОбС-шефът посочи постройките, обявени преди време за паметник на архитектурата от национално значение.

Занапред фондът ще се управлява от петима души. Като представител на Общинска администрация влиза зам.-кметът Владимир Митрушев. Останалите четирима са Стефан Димитров, Кирчо Кирев (ГЕРБ),Димитър Петров (БСП)и Атанас Стефанов (EНП).

Вносителят на докладната обясни, че пълняемостта на фонда ще става на база текущи отчисления от регулярно привеждания в хазната данък сгради.

„Сумите могат да бъдат отпускани както безвъзмездно така и с последващо възстановяване“, доразви Стефан Димитров първоначалната си идея. Уточнението бе, че в бъдеще избраната днес петчленка ще одобрява кандидатите за финансиране, като тепърва ще се изработят и ясни критерии как и по какъв начин да става това.

„В противен случай рискуваме да ни затрупат с неизпълними по обем искания за финансиране“, включи се и кметът.

Иво Димов приветства идеята на председателя, уточнявайки, че тя е обсъждана помежду им в поредица от срещи. С аргумента, че Общината не може да си позволи да блокира суми от порядъка на 1-2 млн. лева обаче, градоначалникът настоя да бъде поставен „таван“ на постъпващите във Фонда суми.

Снимка © Архив www.DGPAZAR.eu
Всички права запазени!

  • Няма публикувани коментари! Ако желаете може да напишете първия!
czwm
Въведете кода в полето
Форматиране на текстa
удебеляване
накланяне
подчертаване
Икони


Най-харесвани коментари
Начало|Контакти|Добави линк|Eмисия
© 2008-2026 DGPAZAR.eu / "NewsMedia Group" ltd. Всички права запазени!
Съдържанието на новинарския портал www.dgpazar.eu, както и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права! Всички статии, репортажи, интервюта, журналистически коментари, анализи и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са авторски - собственост на www.dgpazar.eu, освен ако изрично е упоменато друго. Допуска се публикуване на текстови материали единствено след писмено съгласие на www.dgpazar.eu и управляващия медиата с добавяне на хиперлинк към първоизточника. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е категорично забранено! След предварително документиране на нарушението, www.dgpazar.eu запазва правото си без предупреждение да предявява съдебен иск към нарушителите съгласно действащия Закон за авторското право и сродните му права!
Created and design by Studio AvangardStil