Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Вход|Регистрация|Контакти|Твоята новина|Следи новините във Facebook
“Предупредете възрастните си роднини за „Ало“-измамниците!”
прочети повече
Начало | Новини | Обществоразмер на шрифта:
С инвестиция от 55 000 лева пускат първия в областта приют за бездомни кучета
Автор: Атанас САШКИН
Публикувана на: 15 Юни 2011 | 16:10
С първоначална инвестиция от 55 000 лева в Димитровград ще бъде пуснат в експлоатация първия по рода си в Хасковска област приют за бездомни кучета. Това показват финансовите разчети по предстоящата реконструкция на имота, ползван преди години от МВР като тренировъчен лагер за немски овчарки. За обезпечаване на необходимите средства още в края на този месец ще бъде потърсена и подкрепата на местния парламент. За целта се очаква кметът Стефан Димитров да внесе нарочно искане за заделяне на целеви средства от общинския бюджет.

Съобразно предварително изготвените количествено-стойностни сметки, 15 000 лв. се "глътне" препроектирането на бившия питомник за служебни кучета на МВР. Останалите 40 000 лв. са заложени за извършване на необходимите строително-монтажни дейности по префасониране на обекта за настаняване на репатрирани безстопанствени четириноги.

Междувременно пред финал е процедурата по прехвърляне на държавния имот, намиращ се в южните покрайнини на Димитровград. Това ще стане с подписване на двустранен приемо-предавателен протокол с представители на Общината, уточни за читателите на DGPAZAR.eu зам.-кметът Христо Колев. С парафирането на документа ще бъде поставен край на неколкомесечните бюрократични неуредици, в клопката на които тукашната градска управа попадна. Колев припомни, че в същинско ходене по мъките се е превърнало както изваждането на липсващ акт за държавна собственост, така и вписването на обекта в кадастъра и в имотния регистър.

Припомняме, че още в края на зимата в Димитровград закрит бе вече бившият изолатор за безстопанствени кучета. Така Общината изпълни предписание, връчено от районния санитарен инспектор д-р Пламен Христозов. До крайната мярка се стигна в отговор на заложените от законодателя нови изисквания. Съобразно постановките в норматива, специализираните места за временно настаняване на улични кучета следваше да се преместят извън строителните граници на населеното място. Така в полезрението на градската управа попадна имотът до някогашното "УСМ", който тези дни Общината престои окончателно да придобие.

Снимка – Архив DGPAZAR.eu
Всички права запазени!
  • Няма публикувани коментари! Ако желаете може да напишете първия!
3vxn
Въведете кода в полето
Форматиране на текстa
удебеляване
накланяне
подчертаване
Икони


Най-харесвани коментари
Начало|Контакти|Добави линк|Eмисия
© 2008-2026 DGPAZAR.eu / "NewsMedia Group" ltd. Всички права запазени!
Съдържанието на новинарския портал www.dgpazar.eu, както и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права! Всички статии, репортажи, интервюта, журналистически коментари, анализи и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са авторски - собственост на www.dgpazar.eu, освен ако изрично е упоменато друго. Допуска се публикуване на текстови материали единствено след писмено съгласие на www.dgpazar.eu и управляващия медиата с добавяне на хиперлинк към първоизточника. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е категорично забранено! След предварително документиране на нарушението, www.dgpazar.eu запазва правото си без предупреждение да предявява съдебен иск към нарушителите съгласно действащия Закон за авторското право и сродните му права!
Created and design by Studio AvangardStil