Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Автор: Атанас САШКИН Публикувана на: 15 Юни 2011 | 16:10
С първоначална инвестиция от 55 000 лева в Димитровград ще бъде пуснат в експлоатация първия по рода си в Хасковска област приют за бездомни кучета. Това показват финансовите разчети по предстоящата реконструкция на имота, ползван преди години от МВР като тренировъчен лагер за немски овчарки. За обезпечаване на необходимите средства още в края на този месец ще бъде потърсена и подкрепата на местния парламент. За целта се очаква кметът Стефан Димитров да внесе нарочно искане за заделяне на целеви средства от общинския бюджет.
Съобразно предварително изготвените количествено-стойностни сметки, 15 000 лв. се "глътне" препроектирането на бившия питомник за служебни кучета на МВР. Останалите 40 000 лв. са заложени за извършване на необходимите строително-монтажни дейности по префасониране на обекта за настаняване на репатрирани безстопанствени четириноги.
Междувременно пред финал е процедурата по прехвърляне на държавния имот, намиращ се в южните покрайнини на Димитровград. Това ще стане с подписване на двустранен приемо-предавателен протокол с представители на Общината, уточни за читателите на DGPAZAR.eu зам.-кметът Христо Колев. С парафирането на документа ще бъде поставен край на неколкомесечните бюрократични неуредици, в клопката на които тукашната градска управа попадна. Колев припомни, че в същинско ходене по мъките се е превърнало както изваждането на липсващ акт за държавна собственост, така и вписването на обекта в кадастъра и в имотния регистър.
Припомняме, че още в края на зимата в Димитровград закрит бе вече бившият изолатор за безстопанствени кучета. Така Общината изпълни предписание, връчено от районния санитарен инспектор д-р Пламен Христозов. До крайната мярка се стигна в отговор на заложените от законодателя нови изисквания. Съобразно постановките в норматива, специализираните места за временно настаняване на улични кучета следваше да се преместят извън строителните граници на населеното място. Така в полезрението на градската управа попадна имотът до някогашното "УСМ", който тези дни Общината престои окончателно да придобие.
Ако сте забравили своята парола, въведете валиден e-mail адрес от Вашата регистрация и ще Ви изпратим нова!
ЗАТВОРИ
АКТИВИРАНЕ НА РЕГИСТРАЦИЯ
ЗАТВОРИ
ПРАВИЛА ЗА ПУБЛИКУВАНЕ НА КОМЕНТАРИТЕ
Редакцията не носи отговорност за съдържанието на коментарите!
Под редакторски контрол: Няма да бъдат толерирани нецензурни и расистки изявления, както и обидни квалификации! Подобни ще бъдат премахвани без предупреждение! Писането на КИРИЛИЦА в коментарите е повече от желателно! Бъдете толерантни и спазвайте добрия тон.
Благодарим Ви!
ЗАТВОРИ
ИЗПРАТИ ТАЗИ НОВИНА НА ТВОЙ ПРИЯТЕЛ
За да изпратите връзка към материала на свой познат, попълнете полетата по-долу и натиснете бутона "Изпращане".
9z0b
ЗАТВОРИ
КОНТАКТИ
Адрес: 6400 Димитровград, бул. "Раковски" №16 Търговски комплекс етаж II, офис №20
Ако желаете да подадете сигнал, съобщите за предстоящо събитие или споделите за нещо преживяно, направете го като ни изпратите Вашата новина! При потвърден интерес от наша страна, ще се свържем по указания от Вас начин! Благодарим предварително!