Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Вход|Регистрация|Контакти|Твоята новина|Следи новините във Facebook
“Предупредете възрастните си роднини за „Ало“-измамниците!”
прочети повече
Начало | Новини | Обществоразмер на шрифта:
Оптимизиране на преминаването през българо-турската граница обсъдиха властите
Автор: www.DGPAZAR.eu
Публикувана на: 21 Май 2026 | 17:26

Мерки по синхронизиране на действията между българските и турските институции с цел осигуряване на по-бързо и спокойно преминаване през граничните пунктове между двете държави обсъдиха на нарочна среща днес. Тя бе инициирана в заседателната зала на ГКПП „Капъкуле“ на прага на очаквания активен летен сезон и нарастващия пътникопоток.

Че турската страна може да разчита на сътрудничество, тъй като стратегическото партньорство е от изключително значение, увери домакините си областният управител на Хасково. Тодор Иванов обърна внимание, че освен в икономически план, пропускателният пункт е свързан и със сигурността както на двете държави, така и на Европейския съюз.

„През годините са постигнати значителни успехи по отношение дейността на пункта и са извършени важни оптимизации в работата между двете страни. С влизането в Шенген трафикът непрекъснато се увеличава, което налага процесът по оптимизация да продължи и от двете страни“, коментира още Иванов.

Освен него, от българска страна участие в срещата взеха директорът на Главна дирекция „Гранична полиция“ главен комисар Антон Златанов, зам.-директорът на Агенция „Митници“ Георги Александров, Радослава Кафеджийска – генерален консул на Република България в Одрин, както и представители на други български държавни институции.

За постигнатия значителен успех вследствие добрата организация на работа и сътрудничеството между служителите от двете страни говори валията на Одрин Юнус Сезер. По думите му, вследствие на тона е постигнат значителен успех вследствие на добрата организация на работа и сътрудничеството между служителите от двете страни. Това доведе до намаляване на времето за преминаване, обърна внимание Сезер.

Гл. комисар Антон Златанов отправи предложение за провеждане на информационна кампания сред пътуващите към Република Турция по време на предстоящите празници и отпуски. Така, по думите на Златанов, ще се насочено вниманието им за условията и организацията на преминаване през граничните пунктове.

Снимка - Областна управа, Хасково

  • Няма публикувани коментари! Ако желаете може да напишете първия! Под редакторски контрол!
fstb
Въведете кода в полето
Форматиране на текстa
удебеляване
накланяне
подчертаване
Икони


Най-харесвани коментари
Начало|Контакти|Добави линк|Eмисия
© 2008-2026 DGPAZAR.eu / "NewsMedia Group" ltd. Всички права запазени!
Съдържанието на новинарския портал www.dgpazar.eu, както и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права! Всички статии, репортажи, интервюта, журналистически коментари, анализи и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са авторски - собственост на www.dgpazar.eu, освен ако изрично е упоменато друго. Допуска се публикуване на текстови материали единствено след писмено съгласие на www.dgpazar.eu и управляващия медиата с добавяне на хиперлинк към първоизточника. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е категорично забранено! След предварително документиране на нарушението, www.dgpazar.eu запазва правото си без предупреждение да предявява съдебен иск към нарушителите съгласно действащия Закон за авторското право и сродните му права!
Created and design by Studio AvangardStil