Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Вход|Регистрация|Контакти|Твоята новина|Следи новините във Facebook
“Предупредете възрастните си роднини за „Ало“-измамниците!”
прочети повече
Начало | Новини | Обществоразмер на шрифта:
Медици отпратиха болно невръстно дете заради отказ на майка да доплаща на ръка
Десислава Георгиева със сестричката на болния Ивайло
“Нормално е да се искат пари. Трудът се заплаща!”
Д-р Роман Ризов, ръководител на филиала на ЦСНМП-Димитровград

- Д-р Ризов, майка с детенце се оплака, че Ваши колеги са отказали да поставят инжекция на малкия й син, защото не е дала пари. Запознат ли сте с този случай?

- Не съм запознат, но по принцип в Спешна помощ не се поставят инжекции, назначени от други лекари, освен от тези, работещи в Центъра.

- Според Вас, нормално ли е подчинените Ви да искат пари за подобна услуга?

- Разбира се, че е нормално! Това е дейност, която не са длъжни да правят. Мога да ви кажа, че нейния труд (на медицинската сестра – бел.ред.) се заплаща по някакъв начин.

- Добре, а тогава има ли регламентиран ценоразпис за осъществяването на подобни дейности?

- Не, няма ценоразпис за това нещо. По принцип не им е задължение да го правят това нещо. Няма ценоразпис, дори срещу пари не са длъжни да го направят.

Бел.ред.: Изявлението на д-р Роман Ризов, дадено по телефона, пускаме без редакция и съкращения
Автор: Тенчо АТАНАСОВ
Публикувана на: 07 Октомври 2010 | 19:03
Заради отказ да се броят пари "на ръка", дежурен екип на димитровградския Център за спешна и неотложна медицинска помощ отказа манипулация на болно невръстно дете, оставяйки го в продължение на час на вечерния студ. За това алармира пред репортер на DGPAZAR.eu майката на едва превалилия годинка и девет месеца Ивайло Динев. За случилото се Десислава Георгиева е решена да подаде жалба и търси по каналния ред правата си.

Фронталният сблъсък с циничната действителност в родното здравеопазване за младата майка започва миналата неделя. Поради късния час и влошеното здравословно състояние на малчугана, на 3 октомври жената търси помощ в спешния център за втора поред вечер. Опитите да издирят здравно лице, което отново да постави предписания на сина й антибиотик, обаче този път удрят на камък.

"Поведението беше меко казано неадекватно! Обяснението бе, че едната сестра е на повикване, а другата е "алергична към гентамицина", опита да пресъздаде абсурда младата димитровградчанка. Тя е твърдо убедена, че причина синът й да не бъде обслужен е отказът да даде своята лепта за "допълнителна", нерегламентирана заработка на клелите се в Хипократ. По разказа на Десислава Георгиева, дума за това предната вечер отворила една от медицинските сестри. "Веднага питах дежурния лекар редно ли е да доплащам след като съм здравноосигурена? Отвърна ми единствено "Тръгвай!", сподели патилата майката, дръзнала да се опълчи сама срещу системата.

В неделя димитровградчанката се натъква на безразличие и цинично отношение. Скандалът ексалира дотам, че медиците викат полиция в опит да се освободят от "натрапницата". Пристигналите на място униформени овладяват страстите, а майката и болното й дете си тръгват без манипулацията да бъде извършена.

Днес педиатри коментираха, че независимо от мотивите, поведението на колегите им е недопустимо. Въпреки осъдителното отношение обаче, никой не се нае публично да заклейми действията им. В неофициален разговор с репортер на DGPAZAR.eu общопрактикуващи медици бяха категорични, че в подобна крехка възраст заиграване между морала, комерсиалното и дълга би отприщил сериозни здравословни проблеми, нерядко - и да прекъсне нечий едва прохождащ човешки живот.

Снимка - DGPAZAR.eu
Всички права запазени!
галинапубликувано на:24 11 2010, 15:30
#16
уважаеми димитровградчани никога не ходете при д-р ГЕОРГИ ДИМИТРОВ тои не само че не си розбира от работата но има наглоста да се нарича ДОКТОР.
ELENAпубликувано на:13 11 2010, 20:10
#15
АЗ ИМАХ ПОДОБНА СЛУЧКА С ДОКТОРИТЕ ОТ БЪРЗА ПОМОЩ В СЛЕДСТВИЕ НА КОЕТО БАБА МИ ПОЧИНА ОЩЕ НА СЛЕДВАЩИЯ ДЕН СЛЕД КАТО НИ ИЗГОНИХА ОТ БП.ПРИЗОВАВАМ ВСИЧКИ КОИТО СА ИМАЛИ ПОДОБНИ ПРОБЛЕМИ С ЛЕКАРИ \\\'\\\'ХОРА НЕ СИ МЪЛЧЕТЕ А ДАЙТЕ ДА СИ ТЪРСИМ ПРАВАТА\\\'\\\'АКО РЕШИТЕ ПИШЕТЕ МИ АЗ ПЪРВА ЩЕ СЕ ОТЗОВА
Приятелкапубликувано на:16 10 2010, 21:45
#14
До тук ли я докарахте да сте толкова безскрупулни , та и малките деца да рекетирате?Мисля си ако майката беше ромка дали щяхте да и поискате пари ?Май наистина ще изгоните всички млади далече от тази.....държава!Д-р Ризов ,засрамете се и не се излагайте с такива грозни изявления!!!
Галинапубликувано на:11 10 2010, 10:00
#13
Докрор Ох боли, "благодаря" се казва на някой, който заслужава. От мен и моето семейство това са чували всички мецици в града, които са се грижили за нашето здраве през годините- джипито ни д-р Георги Янев, докторите Алакушев, Янчева, Дянков... Да, Ох боли, мнозина искат пари, що да го отричаме? Браво на Деси, че дава гласност!
Петьопубликувано на:09 10 2010, 22:42
#12
Д-р Ризов на какъв интервал се поставя гентамицинът.Прочетете.
Ивайло Цанковпубликувано на:08 10 2010, 22:15
#11
Навместо лекари имаме касапи! Срам не за това,че са лекари.За това,че се наричат хора!
читателпубликувано на:08 10 2010, 15:40
#10
докторе ох боли!Вие явно не разбирате,че тук въпросът е че се легализира една корупционна практика в болницата,която се извършва повсеместно.И върха на цинизма е достигнал до там,че за нея да се говори като за нещо нормално!И ако можехте да четете щяхте да разберете че в 22 ч. такъв манипулационен кабинет в Димитровград НЯМА!А по това време половината град минава за манипулации през бърза помощ,която вече се разбра и официално от медиите,че работят престъпно,прибират пари без това да е установена практика и не издават касови бонове за тези услуги!Сега е време проверяващите да си влязат в ролята и да им спретнат проверки за всички тези неща за които досега само се говореше от уста на уста
Доктор Ох болипубликувано на:08 10 2010, 10:49
#9
Интересно, защо когато медиците помагат, малко хора се сещат да благодарят, а когато в нещо бъдат обвинени, всички скачат? Така и в тези коментари... Защо никой не задава въпроса: Длъжни ли са в спешна помощ да правят манипулации, които не са спешни? Защо не е потърсен личният лекар или манипулационен кабинет? Доколкото разбирам, инжекцията за детенцето не е била първа. А, иначе, най-лесно е да се каже: Искат пари!
TheOldMANпубликувано на:08 10 2010, 08:47
#8
Затова е казано ПРИЗВАНИЕТО ДА БЪДЕШ ЛЕКАР!А не търгаш и дребен селски тарикат- да цакаш незаконно хората по 2 кирливи лева за да си купиш пиячка за дежурството!
Vanq Nikovaпубликувано на:07 10 2010, 23:29
#7
Деси миличка!Как тази Митева,за която говориш да не се държи така и да не ти иска пари след като шефа и твърди,че било нормално да си докарва допълнително?Това е публично легализиране на рушвета!Че вземат-вземат.Но върха на безочието е да си го признаваш на всеослушание!Предлагам да се подеме една кампания и да се поставят на местата си тези,които заслужават!Имате телефони-снимайте и давайте после кадрите на медиите!Също мисля,че тук трябваше да стои снимката на тази...."сестра" Митева.С какъв поглед ще иде утре на работа.Как ще гледа пациентите си в очите не знам!Бих отишла само и само да и зърна физиономията!Майка съм също и не го проумявам.Това не са хора!
Десиславапубликувано на:07 10 2010, 23:17
#6
Медицинската сестра е Митева,тя най нагло заяви, че си иска пари и хич не и пукало.Другото което е ,че докато аз чаках да благоволи някой да сложи инджекцията на сина ми, дойде линейката със спешен случай,мъж на средна възраст в тежко състояние,който оставиха в една стая и всички доктори се затвориха в кабинета си и поркаха, а сестрине се заключха в тяхната стая и оставиха човека сам поне 1 час докато аз бях там никой не се показа.И доктор Ризов да не знае много като се плаща, защо в Бърза Помощ нямат касови апарати, каде отиват парите които искат на ръка , и защо получават заплати? ЗАЩО НИЕ ГРАЖДАНИТЕ СИ ВНАСЯМЕ ЗДРАВНИ ОСИГУРОВКИ?Другите сестри защо не поискаха пари а само тази Митева , тя ли е най ГЛАДНА?
ицапубликувано на:07 10 2010, 22:50
#5
маркова е права.Колкото по-малко си мълчат толкова по-скоро подобни екземпляри ще си намерят мястото!това като чета за господари на ефира!Защо не лепнахте снимката на тая сестра!!!Нека целият град я види!То това и стига!Парички иска лелката!Не не мога да се сдържа!Имам малко дете и тази жена ако беше ми казала и посреднощ бих излязла да я подкрепя!Маиките сме страшно солидарни една с друга и ако трябва ще я линчуваме!!!!!Тая деца не е ли раждала!МРЪХЛА!Надявам се да има дете или внуче и да преживее същото!!!Имала алергии от гентамицина.не е за вярване......Това е за максимално разтръбяване.Не мълчете майки!!!
Д.К.публикувано на:07 10 2010, 22:16
#4
Съвет към майката да прати сигнал на новият здравен министър.100% реакция ще има светкавична!Бойко и подчинените му са възприели тактиката негативи заради тъпанари да не си трупат!
марковапубликувано на:07 10 2010, 21:42
#3
Абе това не им е бащиния!Жената не е постъпила в частния им кабинет, за да искат пари!Евала за куража!Много си мълчат затова сме на тоя хал!Предлагам който има подобен проблем да не си мълчи.Защото всяко премълчаване е съучастничество и всеки си заслужава подобно престъпно отношение
Всевиждащиятпубликувано на:07 10 2010, 21:27
#2
Няма значение дали е малко детенце, или възрастен човек...Но и сред медиците, както и навсякъде, има катили...Точно от тях трябва системата да се освободи, щом не им стигат парите, трябва да си намерят по-платена работа...Апропо, цинични са думите и на гореспоменатия ръководител...
dqw0
Въведете кода в полето
Форматиране на текстa
удебеляване
накланяне
подчертаване
Икони


Най-харесвани коментари
Начало|Контакти|Добави линк|Eмисия
© 2008-2026 DGPAZAR.eu / "NewsMedia Group" ltd. Всички права запазени!
Съдържанието на новинарския портал www.dgpazar.eu, както и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права! Всички статии, репортажи, интервюта, журналистически коментари, анализи и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са авторски - собственост на www.dgpazar.eu, освен ако изрично е упоменато друго. Допуска се публикуване на текстови материали единствено след писмено съгласие на www.dgpazar.eu и управляващия медиата с добавяне на хиперлинк към първоизточника. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е категорично забранено! След предварително документиране на нарушението, www.dgpazar.eu запазва правото си без предупреждение да предявява съдебен иск към нарушителите съгласно действащия Закон за авторското право и сродните му права!
Created and design by Studio AvangardStil