Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Медици отпратиха болно невръстно дете заради отказ на майка да доплаща на ръка
Десислава Георгиева със сестричката на болния Ивайло
“Нормално е да се искат пари. Трудът се заплаща!”
Д-р Роман Ризов, ръководител на филиала на ЦСНМП-Димитровград
- Д-р Ризов, майка с детенце се оплака, че Ваши колеги са отказали да поставят инжекция на малкия й син, защото не е дала пари. Запознат ли сте с този случай?
- Не съм запознат, но по принцип в Спешна помощ не се поставят инжекции, назначени от други лекари, освен от тези, работещи в Центъра.
- Според Вас, нормално ли е подчинените Ви да искат пари за подобна услуга?
- Разбира се, че е нормално! Това е дейност, която не са длъжни да правят. Мога да ви кажа, че нейния труд (на медицинската сестра – бел.ред.) се заплаща по някакъв начин.
- Добре, а тогава има ли регламентиран ценоразпис за осъществяването на подобни дейности?
- Не, няма ценоразпис за това нещо. По принцип не им е задължение да го правят това нещо. Няма ценоразпис, дори срещу пари не са длъжни да го направят.
Бел.ред.: Изявлението на д-р Роман Ризов, дадено по телефона, пускаме без редакция и съкращения
Автор: Тенчо АТАНАСОВ Публикувана на: 07 Октомври 2010 | 19:03
Заради отказ да се броят пари "на ръка", дежурен екип на димитровградския Център за спешна и неотложна медицинска помощ отказа манипулация на болно невръстно дете, оставяйки го в продължение на час на вечерния студ. За това алармира пред репортер на DGPAZAR.eu майката на едва превалилия годинка и девет месеца Ивайло Динев. За случилото се Десислава Георгиева е решена да подаде жалба и търси по каналния ред правата си.
Фронталният сблъсък с циничната действителност в родното здравеопазване за младата майка започва миналата неделя. Поради късния час и влошеното здравословно състояние на малчугана, на 3 октомври жената търси помощ в спешния център за втора поред вечер. Опитите да издирят здравно лице, което отново да постави предписания на сина й антибиотик, обаче този път удрят на камък.
"Поведението беше меко казано неадекватно! Обяснението бе, че едната сестра е на повикване, а другата е "алергична към гентамицина", опита да пресъздаде абсурда младата димитровградчанка. Тя е твърдо убедена, че причина синът й да не бъде обслужен е отказът да даде своята лепта за "допълнителна", нерегламентирана заработка на клелите се в Хипократ. По разказа на Десислава Георгиева, дума за това предната вечер отворила една от медицинските сестри. "Веднага питах дежурния лекар редно ли е да доплащам след като съм здравноосигурена? Отвърна ми единствено "Тръгвай!", сподели патилата майката, дръзнала да се опълчи сама срещу системата.
В неделя димитровградчанката се натъква на безразличие и цинично отношение. Скандалът ексалира дотам, че медиците викат полиция в опит да се освободят от "натрапницата". Пристигналите на място униформени овладяват страстите, а майката и болното й дете си тръгват без манипулацията да бъде извършена.
Днес педиатри коментираха, че независимо от мотивите, поведението на колегите им е недопустимо. Въпреки осъдителното отношение обаче, никой не се нае публично да заклейми действията им. В неофициален разговор с репортер на DGPAZAR.eu общопрактикуващи медици бяха категорични, че в подобна крехка възраст заиграване между морала, комерсиалното и дълга би отприщил сериозни здравословни проблеми, нерядко - и да прекъсне нечий едва прохождащ човешки живот.
АЗ ИМАХ ПОДОБНА СЛУЧКА С ДОКТОРИТЕ ОТ БЪРЗА ПОМОЩ В СЛЕДСТВИЕ НА КОЕТО БАБА МИ ПОЧИНА ОЩЕ НА СЛЕДВАЩИЯ ДЕН СЛЕД КАТО НИ ИЗГОНИХА ОТ БП.ПРИЗОВАВАМ ВСИЧКИ КОИТО СА ИМАЛИ ПОДОБНИ ПРОБЛЕМИ С ЛЕКАРИ \\\'\\\'ХОРА НЕ СИ МЪЛЧЕТЕ А ДАЙТЕ ДА СИ ТЪРСИМ ПРАВАТА\\\'\\\'АКО РЕШИТЕ ПИШЕТЕ МИ АЗ ПЪРВА ЩЕ СЕ ОТЗОВА
До тук ли я докарахте да сте толкова безскрупулни , та и малките деца да рекетирате?Мисля си ако майката беше ромка дали щяхте да и поискате пари ?Май наистина ще изгоните всички млади далече от тази.....държава!Д-р Ризов ,засрамете се и не се излагайте с такива грозни изявления!!!
Докрор Ох боли, "благодаря" се казва на някой, който заслужава. От мен и моето семейство това са чували всички мецици в града, които са се грижили за нашето здраве през годините- джипито ни д-р Георги Янев, докторите Алакушев, Янчева, Дянков... Да, Ох боли, мнозина искат пари, що да го отричаме? Браво на Деси, че дава гласност!
докторе ох боли!Вие явно не разбирате,че тук въпросът е че се легализира една корупционна практика в болницата,която се извършва повсеместно.И върха на цинизма е достигнал до там,че за нея да се говори като за нещо нормално!И ако можехте да четете щяхте да разберете че в 22 ч. такъв манипулационен кабинет в Димитровград НЯМА!А по това време половината град минава за манипулации през бърза помощ,която вече се разбра и официално от медиите,че работят престъпно,прибират пари без това да е установена практика и не издават касови бонове за тези услуги!Сега е време проверяващите да си влязат в ролята и да им спретнат проверки за всички тези неща за които досега само се говореше от уста на уста
Интересно, защо когато медиците помагат, малко хора се сещат да благодарят, а когато в нещо бъдат обвинени, всички скачат? Така и в тези коментари... Защо никой не задава въпроса: Длъжни ли са в спешна помощ да правят манипулации, които не са спешни? Защо не е потърсен личният лекар или манипулационен кабинет? Доколкото разбирам, инжекцията за детенцето не е била първа. А, иначе, най-лесно е да се каже: Искат пари!
Затова е казано ПРИЗВАНИЕТО ДА БЪДЕШ ЛЕКАР!А не търгаш и дребен селски тарикат- да цакаш незаконно хората по 2 кирливи лева за да си купиш пиячка за дежурството!
Деси миличка!Как тази Митева,за която говориш да не се държи така и да не ти иска пари след като шефа и твърди,че било нормално да си докарва допълнително?Това е публично легализиране на рушвета!Че вземат-вземат.Но върха на безочието е да си го признаваш на всеослушание!Предлагам да се подеме една кампания и да се поставят на местата си тези,които заслужават!Имате телефони-снимайте и давайте после кадрите на медиите!Също мисля,че тук трябваше да стои снимката на тази...."сестра" Митева.С какъв поглед ще иде утре на работа.Как ще гледа пациентите си в очите не знам!Бих отишла само и само да и зърна физиономията!Майка съм също и не го проумявам.Това не са хора!
Медицинската сестра е Митева,тя най нагло заяви, че си иска пари и хич не и пукало.Другото което е ,че докато аз чаках да благоволи някой да сложи инджекцията на сина ми, дойде линейката със спешен случай,мъж на средна възраст в тежко състояние,който оставиха в една стая и всички доктори се затвориха в кабинета си и поркаха, а сестрине се заключха в тяхната стая и оставиха човека сам поне 1 час докато аз бях там никой не се показа.И доктор Ризов да не знае много като се плаща, защо в Бърза Помощ нямат касови апарати, каде отиват парите които искат на ръка , и защо получават заплати? ЗАЩО НИЕ ГРАЖДАНИТЕ СИ ВНАСЯМЕ ЗДРАВНИ ОСИГУРОВКИ?Другите сестри защо не поискаха пари а само тази Митева , тя ли е най ГЛАДНА?
маркова е права.Колкото по-малко си мълчат толкова по-скоро подобни екземпляри ще си намерят мястото!това като чета за господари на ефира!Защо не лепнахте снимката на тая сестра!!!Нека целият град я види!То това и стига!Парички иска лелката!Не не мога да се сдържа!Имам малко дете и тази жена ако беше ми казала и посреднощ бих излязла да я подкрепя!Маиките сме страшно солидарни една с друга и ако трябва ще я линчуваме!!!!!Тая деца не е ли раждала!МРЪХЛА!Надявам се да има дете или внуче и да преживее същото!!!Имала алергии от гентамицина.не е за вярване......Това е за максимално разтръбяване.Не мълчете майки!!!
Съвет към майката да прати сигнал на новият здравен министър.100% реакция ще има светкавична!Бойко и подчинените му са възприели тактиката негативи заради тъпанари да не си трупат!
Абе това не им е бащиния!Жената не е постъпила в частния им кабинет, за да искат пари!Евала за куража!Много си мълчат затова сме на тоя хал!Предлагам който има подобен проблем да не си мълчи.Защото всяко премълчаване е съучастничество и всеки си заслужава подобно престъпно отношение
Няма значение дали е малко детенце, или възрастен човек...Но и сред медиците, както и навсякъде, има катили...Точно от тях трябва системата да се освободи, щом не им стигат парите, трябва да си намерят по-платена работа...Апропо, цинични са думите и на гореспоменатия ръководител...
Ако сте забравили своята парола, въведете валиден e-mail адрес от Вашата регистрация и ще Ви изпратим нова!
ЗАТВОРИ
АКТИВИРАНЕ НА РЕГИСТРАЦИЯ
ЗАТВОРИ
ПРАВИЛА ЗА ПУБЛИКУВАНЕ НА КОМЕНТАРИТЕ
Редакцията не носи отговорност за съдържанието на коментарите!
Под редакторски контрол: Няма да бъдат толерирани нецензурни и расистки изявления, както и обидни квалификации! Подобни ще бъдат премахвани без предупреждение! Писането на КИРИЛИЦА в коментарите е повече от желателно! Бъдете толерантни и спазвайте добрия тон.
Благодарим Ви!
ЗАТВОРИ
ИЗПРАТИ ТАЗИ НОВИНА НА ТВОЙ ПРИЯТЕЛ
За да изпратите връзка към материала на свой познат, попълнете полетата по-долу и натиснете бутона "Изпращане".
kmrn
ЗАТВОРИ
КОНТАКТИ
Адрес: 6400 Димитровград, бул. "Раковски" №16 Търговски комплекс етаж II, офис №20
Ако желаете да подадете сигнал, съобщите за предстоящо събитие или споделите за нещо преживяно, направете го като ни изпратите Вашата новина! При потвърден интерес от наша страна, ще се свържем по указания от Вас начин! Благодарим предварително!