Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Автор: www.DGPAZAR.eu Публикувана на: 02 Август 2013 | 18:05
Правната комисия към димитровградския местен парламент най-вероятно ще разглежда поисканото отстраняване на съветник от сесийната група на ГЕРБ. Казус от подобно естество бе повдигнат днес от председателя на ОбС Стефан Димитров. Това стана близо седмица след като представено бе уведомление за отлъчването на Диян Георгиев от сесийната група на доскоро управляващата страната политическа сила. Като мотив за крайната мярка председателят на сесийната група на ГЕРБ д-р Вълчо Митрушев посочи заявеното от Георгиев желание да прекрати партийното си членство.
Днес Стефан Димитров показа уведомлението с думите, че то е подписано единствено от д-р Митрушев. С това даде да се разбере, че изразява съмнение дали всички в групата на ГЕРБ желаят от нея да си тръгне натирения общинар. Проблем Димитров видя и в това, че се създава правен казус, който не е регламентиран нито в Правилника за дейността на ОбС, нито в Закона за местното самоуправление и местната администрация (ЗМСМА).
Всеки може да напусне по собствено желание. Никъде обаче не е описано отстраняването на съветник, аргументира се председателят на ОбС. За тълкуване на ситуацията той подкани юристите в местния парламент - Галина Чингарова, Тодор Ташев и Юлиян Семерджиев.
Виждам, че нашия любим Ифко Димкоф пак се превъплъщава в два ника и пише ту като "жоро ганчев", ту като "мекушав". Ивенце, хаде спри де да пишеш под чужди никове, а ? Луд да беше, щеше да се умориш - аман ! Стефан поне от време на време пише под името си, а ти Ивенце кога ще драснеш 2-3 реда от себе си, кога ?! Така е, сложихме плашипутак начело, а ся се чудим що е така.
не е работа на стефан да тълкува кой ще бъде отстранен от една съветническа група. той дали ще търпи някой който не споделя възгледите му или пък да е напуснал партията в която членува. разбира се че това зрънце диянчо трябва да си хваща пътя. не само от групата но и от обс. не е за първи път някой да напуска групата си. стефан какво се прави на луд.
Ако сте забравили своята парола, въведете валиден e-mail адрес от Вашата регистрация и ще Ви изпратим нова!
ЗАТВОРИ
АКТИВИРАНЕ НА РЕГИСТРАЦИЯ
ЗАТВОРИ
ПРАВИЛА ЗА ПУБЛИКУВАНЕ НА КОМЕНТАРИТЕ
Редакцията не носи отговорност за съдържанието на коментарите!
Под редакторски контрол: Няма да бъдат толерирани нецензурни и расистки изявления, както и обидни квалификации! Подобни ще бъдат премахвани без предупреждение! Писането на КИРИЛИЦА в коментарите е повече от желателно! Бъдете толерантни и спазвайте добрия тон.
Благодарим Ви!
ЗАТВОРИ
ИЗПРАТИ ТАЗИ НОВИНА НА ТВОЙ ПРИЯТЕЛ
За да изпратите връзка към материала на свой познат, попълнете полетата по-долу и натиснете бутона "Изпращане".
xtbp
ЗАТВОРИ
КОНТАКТИ
Адрес: 6400 Димитровград, бул. "Раковски" №16 Търговски комплекс етаж II, офис №20
Ако желаете да подадете сигнал, съобщите за предстоящо събитие или споделите за нещо преживяно, направете го като ни изпратите Вашата новина! При потвърден интерес от наша страна, ще се свържем по указания от Вас начин! Благодарим предварително!