Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Автор: www.DGPAZAR.eu Публикувана на: 10 Юли 2013 | 16:38
Димитровградският депутат в 42-о Народно събрание Жара Пенева е разтревожена от бедствието, сполетяло съгражданите й в кв. “Черноконево”, и сезира ресорното министерство. Това се казва в нарочно прессъобщение от общинската централа на БСП в града край Марица. Цитирайки думите на народната избраница, от местната организация на социалистите подчертават, че приоритет в работата на Пенева е защитата на димитровградчани и гарантиране на тяхната сигурност.
За да изпълни призванието си, днес проводената в парламента по волята на избирателите е потърсила помощ и съдействие от министъра на вътрешните работи Цветлин Йовчев. Притеснена от събитията в вчерашна дата, тя е поискала съдействие за предприемане на адекватни държавни мерки. Подобен призив депутатката отправила и към кмета на общината Иво Димов, се казва още в разпратеното до медиите прессъобщение. И още: ”След като получи уверенията на министър Йовчев, че са предприети всички мерки от Държавата, Пенева призовава и кмета на Димитровград да сезира Областната управа за положението и в най-кратки срокове да сформира комисия, която да констатира щетите от наводнението”.
Както DGPAZAR.eu писа своевременно, подобни постъпки кметът Иво Димов предприе още вчера, като сформира специална комисия. Изяви и готовност да търси средства от Междуведомствена комисия за възстановяване и подпомагане към Министерския съвет.
“Жара Пенева изразява надеждата си, че общинската управа ще съдейства за бързото възстановяване на града от наводнението и отправя призив за кураж и вяра към пострадалите от природното бедствие”, пише като финал в разпратеното до медиите прессъобщение.
тая проста жена да се скрие. а бесепарите да и кажат да спре да дава пресконференции да праща прессъобщения, за да не стават за резил. ако и жара има принос към общината, той няма да е в социално-икономически аспект.
Пожара е много загрижена нещо. Няма ли срама тази жена, че коя е тя да държи сметка. Защо тя или няякой от бесепарчетата не са тамда помагат? Само популизъм. Спрете се вече излагате се много
Чак пък Жара да е "начетен млад човек"! Имам чувството, че самата тя си пише хвалебствените коментари и затова те изглеждат не на място и смешни. Като се сетя как преди три седмици същата в едно пак не на място интервю нагло се опитваше да ни внуши, че Делян Пеевски бил голям експерт, си казвам, че такова нещо не може да ни го поднесе един "начетен млад човек", а по-скоро като човек, случайно попаднал в парламента след партийни интриги и подмолни номера и който след това започва да си вярва че е голяма работа и богоизбран. А и подобно "нарочно прессъобщение" също не може да ни го поднесе един "начетен млад човек".
Спомням си как през м.февруари 2012г., след поройни дъждове, се беше наводнил Свиленградския кв."Гебран" и се наложи пожарната да направи стотици отводнявания от къщи и блокове и нещастието, което беше сполетяла хората, беше много по-голямо. Как си представяте тамошното БСП, което също е край град край Марица, да беше излязло с нарочно прессъобщение барабар с някой "хитър" народен представител и да пита кмета Георги Манолов и въобще да се правят на големи началници и да пожелават кураж и вяра на Свиленградчани? Нали хората щяха да ги изритат извън границата за подобна гавра и популизъм? Ама тук в нашия град е малко по-различно, нали?
Сега след Жарето, остана и Стефчо да пита кмета за предприетите мерки или да направи изнесена приемна в кв."Черноконево" да пита хората там за проблемите им и да ги предостави (проблемите) на народните представители. Разбирате ли за какви хора сте гласували?
Пълна неадекватност! Тя си мисли, че е богоизбрана и тя щяла да пита и тя щяла да търси сметка от кмета или от някой министър! Ако толкова се е разтревожила, да се качи на колата и да дойде от София и да види дереджето в кв."Черноконево". Много е тъпо да се смяташ за някакъв голям началник и да търсиш сметка от който ти е удобно в името на популизма и на гърба на хорското нещастие. Много ми е интересно за какво точно пита след като не е видяла нищо с очите си за разлика от кмета и няколко служители от общината, които веднага отидоха на място и, видно от новините, предприеха вече първите мерки! А пък на ония от БСП-то акъла не им е кой знае колко в повече от нейния, че й разпространяват "нарочно-то прессъобщение". Спомняте ли си трагедията в с.Бисер? Тогава на място се изсипа цялата държава - мин.председател, депутати, министри, обл.управител, журналисти и т.н. и с очите си видяха обстановката и никой не разпрстраняваше "нарочни прессъобщение", а същите тези от снимката тогава пак "скроиха" неадекватна и популистка акция с една прозрачна урна за събиране на пари за пострадалите от с.Бисер и бяха се снимали самодоволно едно по едно пред урната, а в нея на снимката имаше две или три от по два лева!!! Ами ако сега и кмета излезе с "нарочно прессъобщение" към депутатите и министрите??? Нямам думи да изразя възмущението си от нахалството на тези хора!
Ако сте забравили своята парола, въведете валиден e-mail адрес от Вашата регистрация и ще Ви изпратим нова!
ЗАТВОРИ
АКТИВИРАНЕ НА РЕГИСТРАЦИЯ
ЗАТВОРИ
ПРАВИЛА ЗА ПУБЛИКУВАНЕ НА КОМЕНТАРИТЕ
Редакцията не носи отговорност за съдържанието на коментарите!
Под редакторски контрол: Няма да бъдат толерирани нецензурни и расистки изявления, както и обидни квалификации! Подобни ще бъдат премахвани без предупреждение! Писането на КИРИЛИЦА в коментарите е повече от желателно! Бъдете толерантни и спазвайте добрия тон.
Благодарим Ви!
ЗАТВОРИ
ИЗПРАТИ ТАЗИ НОВИНА НА ТВОЙ ПРИЯТЕЛ
За да изпратите връзка към материала на свой познат, попълнете полетата по-долу и натиснете бутона "Изпращане".
kcrz
ЗАТВОРИ
КОНТАКТИ
Адрес: 6400 Димитровград, бул. "Раковски" №16 Търговски комплекс етаж II, офис №20
Ако желаете да подадете сигнал, съобщите за предстоящо събитие или споделите за нещо преживяно, направете го като ни изпратите Вашата новина! При потвърден интерес от наша страна, ще се свържем по указания от Вас начин! Благодарим предварително!