Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Вход|Регистрация|Контакти|Твоята новина|Следи новините във Facebook
“Предупредете възрастните си роднини за „Ало“-измамниците!”
прочети повече
Начало | Новини | Властразмер на шрифта:
Нова методика за изчисление на депутатските заплати предлагат местни общинари
Автор: www.DGPAZAR.eu
Публикувана на: 11 Юни 2013 | 17:54
За корекция на получаваните депутатски заплати в 42-о Народно събрание се обяви днес председателят на димитровградския Общински съвет. В разпространена от кабинета на Стефан Димитров проектодекларация се предлага 33-ата съветници в ОбС да подкрепят искане за въвеждане на нова методика за преизчисляване на депутатските възнаграждения. Замисълът е тя да бъде разпратена до Народното събрание, до Министерски съвет, до Националното сдружение на общините в Република България, както и до Националната асоциация на председателите на общински съвети с препоръка за практическо приложение.
 
“Ние, общинските съветници от Общински съвет – Димитровград, настояваме месечните възнаграждения на народните представители да бъдат коригирани, като се приеме всеки от тях да получава заплата, обвързана със средната работна заплата на региона, от който са избрани”, пише в предложения от Стефан Димитров проектодокумент. Според автора му, подобна обвързаност на плащанията ще се яви стимул всеки народен представител да обърне лице към хората и се запознае детайлно с проблемите на съответния избирателен регион. Стефан Димитров отчита, че подобно настояване не е прецедент. Той обръща внимание, че до 2009 г. подобна практика е съществувала в Европейския парламент, където парите за евродепутатите бяха “скачени” пряко с плащанията в националните парламенти.
 
“Отчитайки породилото се напрежение в публичното пространство, довело до масови протести в цялата страна, сме уверени, че коригирането на възнагражденията ще подобри обществената нагласа към народните представители, ще нарасне и доверието в тях. Смятаме, че по този начин ще се постигне равновесие между заплащанията на народните представители и работещите извън законодателната власт българи”, става ясно още от предложената за одобрение проектодекларация.
 
Предстои тя да бъде разгледана във всяка една от действащите към ОбС постоянни комисии, дебатирана и гласувана по време на предстоящото в края на месеца заседание на местния парламент.
 
Снимка © Архив www.DGPAZAR.eu
Всички права запазени!
Очуденпубликувано на:13 06 2013, 11:08
#13
тоя палячо докога ще ни занимава с глупостите си?
П.В.Ивановпубликувано на:12 06 2013, 20:34
#12
Не мога да повярвам на очите и ушите си като чета тази смехория!!!
nelovkoпубликувано на:12 06 2013, 15:54
#11
тоя човек не му ли е неудобно да се изказва като последна инстанция. какъв е той че ще пише на нс. защо не намали заплатите на общинските съветници те и без това не ги заработват ами се занимава с това което не му е работа.това момче е лудо и ако навреме не го изпратят на лечение ще си направи беля.
неохимецпубликувано на:12 06 2013, 12:58
#10
стефан да вземе да помисли за заплатите на общинските съветници и свойте 1600 лв които вземат без да вършат грам полезна работа. стига е занимавал хората с глупостите си. да си стоят в крадените имоти и да си мълчат че и техния ред идва.
бойковистпубликувано на:12 06 2013, 09:31
#9
не можах да се овладея след това поредно велико предложение на това момче.Абе Стефчо мамин ти си "гений" ама само на другите в чинийката гледаш,а защо не намалиш твоята заплата от Неохим и да я обвържеш с тази на работещите там.П.С.когато някога евентуално и ти станеш един народен избранник може даже да си даряваш твоята заплата но сега само можеш да правиш популистки предложения.Защо не се откажеш от твоята заплата в Общ.съвет че и ти да имаш своя принос в плащането на общ.дълг.
mentalistпубликувано на:12 06 2013, 09:17
#8
хахаха. поредната глупост на общинаря бизнесмен. хвала на активността му навсякъде завтасва момчето. даже и момче си направи. достоен няма що.
разваляте ми сутрешното кафепубликувано на:12 06 2013, 09:16
#7
Искам като седна да си пия кафето и да преглеждам новините, да чета статиите без глупавите ви коментари! Нямате ли си друга работа вие? Оставете хората да си гледат тяхната! Както виждам, само един и същи човек пише тук! От скука и плиткоумие псевдоними от сериалите, които гледа по цял ден, си избира. Бях убедена, че си мъж, но вече започвам да се замислям - дали не си жена? Сигурно си някоя отчаяна съпруга, която гледа сериали и се чуди за какво да клюкарства и кого да оплюе!
четящпубликувано на:12 06 2013, 08:52
#6
пак ли глупости. няма ли с какво д се занимава в града стефан че е тръгнал депутатите да оправя. те при всички случаи получават по-малко пари от него.голям методист бе как го роди тая мама.
П.Петковпубликувано на:12 06 2013, 08:39
#5
Хубаво звучи ана ме е ли малко популистко?В смисъл откъде на къде много по-низш орган на управление ще дава препоръки за заплати в по-висш?Административно нещата не стават ли по вертикала отгоре-надолу?Не знам не съм много компетентен но питам.......
пулюпубликувано на:12 06 2013, 08:21
#4
е нека общинските съветници подпишат тази деклрация че цяла българия да разбири че не само волен сидеров е луд. евала стефчо. давай все така.
Д-р Хауспубликувано на:11 06 2013, 22:19
#3
Доколкото си спомням, една скорошна новина ни информираше, че Стефан щял да бъде през уикенда три дни в гр.Черноморец, за да се обучавал как се правели общински планове за развитие и че там щели да бъдат всички председатели на общински съвети в старната. Какво толкова е станало там с това момче, че като се върна ги говори такива щуротии? Аз предлагам общинските съветници обезателно да гласуват този т.н. ПРОЕКТОДОКУМЕНТ, че барем народното събрание приеме специално решение със задължителен характер в най-скоро време да си сменим председателя!
Johnпубликувано на:11 06 2013, 22:03
#2
Пълен смях! След като съсипа бюджета на общината ни и бюджета на болницата ни, сега Стефчо се е заел с "корекция" на бюджета на парламента и на самите народни представители! ...Практиката от европейския парламент няма нищо общо с това т.н. предложние и моля председателя да не ни заблуждава, пробутвайки ни подобни аналогии!... Иначе си мисля, че председателя и общ.съветници трябва да разглеждат въпроси свързани с огромните проблеми на нашия град (проблеми, създавани от самия Стефчо и подмазвачите му) и час по-скоро да започнат да ги решават, че общинската ни болница си отива, а заплатите в общината все по-често започнаха да закъсняват, защото общината яко закъсва за пари! Нека не забравяме, че тази година общината ще трябва да връща над 3.5 млн.лв. по оставените от Стефан дългогодишни кредити на общината. Апропо бих попитал Стефан ами защо не предложиш да се обвърже ТАКСА СМЕТ със средната работна заплата в града ни, за да бъдат освободени димитровградчани от алчно високите промили в нашия град, които са сред най-високите в страната???
Сулюпубликувано на:11 06 2013, 19:34
#1
Те да не разчитат на заплатата бе,Стефане?Тя е само за дребни разходи.Ти като беше кмет само от заплата ли живееше?
  • ПРЕДИШНА
  • 1
  • СЛЕДВАЩА
0jhp
Въведете кода в полето
Форматиране на текстa
удебеляване
накланяне
подчертаване
Икони


Най-харесвани коментари
Начало|Контакти|Добави линк|Eмисия
© 2008-2026 DGPAZAR.eu / "NewsMedia Group" ltd. Всички права запазени!
Съдържанието на новинарския портал www.dgpazar.eu, както и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права! Всички статии, репортажи, интервюта, журналистически коментари, анализи и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са авторски - собственост на www.dgpazar.eu, освен ако изрично е упоменато друго. Допуска се публикуване на текстови материали единствено след писмено съгласие на www.dgpazar.eu и управляващия медиата с добавяне на хиперлинк към първоизточника. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е категорично забранено! След предварително документиране на нарушението, www.dgpazar.eu запазва правото си без предупреждение да предявява съдебен иск към нарушителите съгласно действащия Закон за авторското право и сродните му права!
Created and design by Studio AvangardStil