Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Автор: www.DGPAZAR.eu Публикувана на: 11 Юни 2013 | 17:54
За корекция на получаваните депутатски заплати в 42-о Народно събрание се обяви днес председателят на димитровградския Общински съвет. В разпространена от кабинета на Стефан Димитров проектодекларация се предлага 33-ата съветници в ОбС да подкрепят искане за въвеждане на нова методика за преизчисляване на депутатските възнаграждения. Замисълът е тя да бъде разпратена до Народното събрание, до Министерски съвет, до Националното сдружение на общините в Република България, както и до Националната асоциация на председателите на общински съвети с препоръка за практическо приложение.
“Ние, общинските съветници от Общински съвет – Димитровград, настояваме месечните възнаграждения на народните представители да бъдат коригирани, като се приеме всеки от тях да получава заплата, обвързана със средната работна заплата на региона, от който са избрани”, пише в предложения от Стефан Димитров проектодокумент. Според автора му, подобна обвързаност на плащанията ще се яви стимул всеки народен представител да обърне лице към хората и се запознае детайлно с проблемите на съответния избирателен регион. Стефан Димитров отчита, че подобно настояване не е прецедент. Той обръща внимание, че до 2009 г. подобна практика е съществувала в Европейския парламент, където парите за евродепутатите бяха “скачени” пряко с плащанията в националните парламенти.
“Отчитайки породилото се напрежение в публичното пространство, довело до масови протести в цялата страна, сме уверени, че коригирането на възнагражденията ще подобри обществената нагласа към народните представители, ще нарасне и доверието в тях. Смятаме, че по този начин ще се постигне равновесие между заплащанията на народните представители и работещите извън законодателната власт българи”, става ясно още от предложената за одобрение проектодекларация.
Предстои тя да бъде разгледана във всяка една от действащите към ОбС постоянни комисии, дебатирана и гласувана по време на предстоящото в края на месеца заседание на местния парламент.
тоя човек не му ли е неудобно да се изказва като последна инстанция. какъв е той че ще пише на нс. защо не намали заплатите на общинските съветници те и без това не ги заработват ами се занимава с това което не му е работа.това момче е лудо и ако навреме не го изпратят на лечение ще си направи беля.
стефан да вземе да помисли за заплатите на общинските съветници и свойте 1600 лв които вземат без да вършат грам полезна работа. стига е занимавал хората с глупостите си. да си стоят в крадените имоти и да си мълчат че и техния ред идва.
не можах да се овладея след това поредно велико предложение на това момче.Абе Стефчо мамин ти си "гений" ама само на другите в чинийката гледаш,а защо не намалиш твоята заплата от Неохим и да я обвържеш с тази на работещите там.П.С.когато някога евентуално и ти станеш един народен избранник може даже да си даряваш твоята заплата но сега само можеш да правиш популистки предложения.Защо не се откажеш от твоята заплата в Общ.съвет че и ти да имаш своя принос в плащането на общ.дълг.
Искам като седна да си пия кафето и да преглеждам новините, да чета статиите без глупавите ви коментари! Нямате ли си друга работа вие? Оставете хората да си гледат тяхната! Както виждам, само един и същи човек пише тук! От скука и плиткоумие псевдоними от сериалите, които гледа по цял ден, си избира. Бях убедена, че си мъж, но вече започвам да се замислям - дали не си жена? Сигурно си някоя отчаяна съпруга, която гледа сериали и се чуди за какво да клюкарства и кого да оплюе!
пак ли глупости. няма ли с какво д се занимава в града стефан че е тръгнал депутатите да оправя. те при всички случаи получават по-малко пари от него.голям методист бе как го роди тая мама.
Хубаво звучи ана ме е ли малко популистко?В смисъл откъде на къде много по-низш орган на управление ще дава препоръки за заплати в по-висш?Административно нещата не стават ли по вертикала отгоре-надолу?Не знам не съм много компетентен но питам.......
Доколкото си спомням, една скорошна новина ни информираше, че Стефан щял да бъде през уикенда три дни в гр.Черноморец, за да се обучавал как се правели общински планове за развитие и че там щели да бъдат всички председатели на общински съвети в старната. Какво толкова е станало там с това момче, че като се върна ги говори такива щуротии? Аз предлагам общинските съветници обезателно да гласуват този т.н. ПРОЕКТОДОКУМЕНТ, че барем народното събрание приеме специално решение със задължителен характер в най-скоро време да си сменим председателя!
Пълен смях! След като съсипа бюджета на общината ни и бюджета на болницата ни, сега Стефчо се е заел с "корекция" на бюджета на парламента и на самите народни представители! ...Практиката от европейския парламент няма нищо общо с това т.н. предложние и моля председателя да не ни заблуждава, пробутвайки ни подобни аналогии!... Иначе си мисля, че председателя и общ.съветници трябва да разглеждат въпроси свързани с огромните проблеми на нашия град (проблеми, създавани от самия Стефчо и подмазвачите му) и час по-скоро да започнат да ги решават, че общинската ни болница си отива, а заплатите в общината все по-често започнаха да закъсняват, защото общината яко закъсва за пари! Нека не забравяме, че тази година общината ще трябва да връща над 3.5 млн.лв. по оставените от Стефан дългогодишни кредити на общината. Апропо бих попитал Стефан ами защо не предложиш да се обвърже ТАКСА СМЕТ със средната работна заплата в града ни, за да бъдат освободени димитровградчани от алчно високите промили в нашия град, които са сред най-високите в страната???
Ако сте забравили своята парола, въведете валиден e-mail адрес от Вашата регистрация и ще Ви изпратим нова!
ЗАТВОРИ
АКТИВИРАНЕ НА РЕГИСТРАЦИЯ
ЗАТВОРИ
ПРАВИЛА ЗА ПУБЛИКУВАНЕ НА КОМЕНТАРИТЕ
Редакцията не носи отговорност за съдържанието на коментарите!
Под редакторски контрол: Няма да бъдат толерирани нецензурни и расистки изявления, както и обидни квалификации! Подобни ще бъдат премахвани без предупреждение! Писането на КИРИЛИЦА в коментарите е повече от желателно! Бъдете толерантни и спазвайте добрия тон.
Благодарим Ви!
ЗАТВОРИ
ИЗПРАТИ ТАЗИ НОВИНА НА ТВОЙ ПРИЯТЕЛ
За да изпратите връзка към материала на свой познат, попълнете полетата по-долу и натиснете бутона "Изпращане".
a4yj
ЗАТВОРИ
КОНТАКТИ
Адрес: 6400 Димитровград, бул. "Раковски" №16 Търговски комплекс етаж II, офис №20
Ако желаете да подадете сигнал, съобщите за предстоящо събитие или споделите за нещо преживяно, направете го като ни изпратите Вашата новина! При потвърден интерес от наша страна, ще се свържем по указания от Вас начин! Благодарим предварително!