Този сайт използва бисквитки за да подобри услугите и опита на потребителите. Ако решите да продължите разглеждането му автоматично приемате тяхното използване. Подробна информация
Вход|Регистрация|Контакти|Твоята новина|Следи новините във Facebook
“Всичко за COVID-19 и съвети на властите как да се предпазваме в новите условия”
прочети повече
Начало | Новини | Властразмер на шрифта:
Школа, читалища и молитвени храмове без дължима такса „Битови отпадъци“?
Автор: www.DGPAZAR.eu
Публикувана на: 15 Ноември 2016 | 14:43
 
Освобождаване от дължима такса „Битови отпадъци“ за календарната 2017-а година иска кметът Иво Димов за няколко вида институции. Предложението си градоначалникът обосновава в докладна записка до димитровградския местен парламент, позовавайки се на действащия Закон за местното самоуправление и местната администрация.
 
Желанието на градоначалника е и занапред данъчното бреме да подминава общинските и държавни училища, както и различните молитвени домове, регистрирани съобразно Закона за вероизповеданията. 
 
Ако предложението бъде потвърдено в цялост, преференцията ще бъде валидна и за действащите читалища и за общинските здравни заведения. 
 
Очаква се темата да бъде коментирана по време на очакваното на 24 ноември редовно работно заседание на местния парламент.
 
Снимка © Архив www.DGPAZAR.eu
Всички права запазени!
Запряновпубликувано на:15 11 2016, 23:11
#1
По Закона за народните читалища,читалищата са освободени от такса"смет" А ЗМДТ освобождава религиозните храмове.От тук следва,че решение на ОбС за тяхното "освобождаване"е нищожно,защото това вече е уредено от по-висш нормативен акт-Закони. От правомощията си по чл.8/6/ ЗМДТ,ОбС може да освобождава от такса"смет" отделни категории лица/болници,училища/по ред,определен с Наредба№10 на ОбС-Д-град,а не с Решение на ОбС-Д-град.В нашата Наредба№10 няма ред за освобождаване на общински училища и болници,и те немогат да бъдат "освобождавани"от такса"смет" Годишно дължат 160х.лв.които ги плащаме ние-гражданите и фирмите.В случай на освобождаване,общината е длъжна да внесе дължимото за своя сметка,но не го прави.Тази година,решението може да го внеса за проверка в АС-Хасково.
  • ПРЕДИШНА
  • 1
  • СЛЕДВАЩА
50cv
Въведете кода в полето
Форматиране на текстa
удебеляване
накланяне
подчертаване
Икони


Най-харесвани коментари
Начало|Контакти|Добави линк|Eмисия
© 2008-2020 DGPAZAR.eu / "NewsMedia Group" ltd. Всички права запазени!
Съдържанието на новинарския портал www.dgpazar.eu, както и технологиите, използвани в него, са под закрила на Закона за авторското право и сродните му права! Всички статии, репортажи, интервюта, журналистически коментари, анализи и други текстови, графични и видео материали, публикувани в сайта, са авторски - собственост на www.dgpazar.eu, освен ако изрично е упоменато друго. Допуска се публикуване на текстови материали единствено след писмено съгласие на www.dgpazar.eu и управляващия медиата с добавяне на хиперлинк към първоизточника. Използването на графични и видео материали, публикувани в сайта, е категорично забранено! След предварително документиране на нарушението, www.dgpazar.eu запазва правото си без предупреждение да предявява съдебен иск към нарушителите съгласно действащия Закон за авторското право и сродните му права!
Created and design by Studio AvangardStil